world-anime
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
world-anime

O lume numai a anime-uirilor
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Rivalitate intre Staruri

In jos 
AutorMesaj
lumiere.star
Admin
Admin
lumiere.star


Numarul mesajelor : 143
Varsta : 31
Localisation : Japan
Data de inscriere : 16/03/2007

Rivalitate intre Staruri Empty
MesajSubiect: Rivalitate intre Staruri   Rivalitate intre Staruri Icon_minitimeSam Mar 24, 2007 6:18 am

capitolul 1 cearta dinte 2 staruri


Datorita cereri prietenilor Sorei catre Leon de a o mai lasa o data sa incerce acrobatia , figurantul de leon se infurie si le spune ca sunt dezgustatori .
Si ii spune sorei ...

leon: layla este o vedeta pe jumatate, cu aere de fata bogata si rasfatata ,ca nu poate sa fie dura cu ea dar cu cei din jurul ei, te-a ales ca partenera si a avut de suferit .

ceilalti o tin pe sora sa nu faca un lucru nesabuit deoarece
stiau ca se va intampla un dezastru la kaleido stage daca va pleca leon.

sora le spune celorlalti pe un ton rigid:
-datimi drumul ! apoi se uita urat la ei deoarece nu se mai putea abtine de furioasa ce era si la urma ii da o palma lui leon ,sa lasat o liniste deplina in sala de antrenamente .

sora il contrazice pe leon..

- nu-i adevarat ceea ce spui ,cereti scuze imediat ,tu nu ai avut ocazia de-a o cunoaste pe layla ,dar sa ii mai fi si partener.

leon nu stie cum sa reactionezi la palma primita si asteapta sa vada ce mai are de zis sora despre acele vorbe;

sora: a fost alegerea ei de a face legendara manevra pentru aplauzele cutremuratoare pe care avea sa le primeasca dupa terminarea spectacolului.

d-l leon incepe sa ii placa ceea ce aude de la sora si tonul pe care vorbeste ,dar nu i-a placut fapta de a primi o palma.

o considera pe sora: - inainte o plangacioasa care nu putea sa faca nimic fara ajutorul laylei dar incepe sa isi schimbe parerea despre ea in aceste momente .pana si may care era in sala a ramas uimita de fapta si vorbele sorei catre leon .

sora incepe sa ii spuna lui leon:
-daca vrei sa pleci de la kaleido stage intr-o asemene clipa dai dovada de lasitate , nu conteaza ca voi munci de 1000 de ori mai mult pentru a readuce inapoi kaleido stage in punctul gloriei si fara ajutorul tau , nu am nevoie de el pt. a face spectacole mai bune.

sefului ii place aideea de a o vede pe sora cat poate sa reziste acestei provocari, dar era curios cum se va termina.

a doua zi sora isi incepe antrenamentul imediat dupa ce a mancat micul dejun si foarte de dimineata.

sora: trebuie sa ma concentrez la ce voi face acuma, si sa ma gandesc la visul laylei de ai il duce
mai departe.

trecuta deja 5 ore si toti erau curiosi sa vada daca mai rezista , leon o urmarea pe ascunse .

cand sora a iesit din sala de antrenamente dadu nas in nas cu leon care se prefacea ca vine sa se antreneze .

leon: crezi ca ma impresionezi cu ceva daca faci antrenamentul de mai lunga durata pe zi?
sora:nu ma intereseaza ce crezi am spus ca pot si singura sa fac spectacole uimitoare si placute publicului.

toti erau surprinsi de schimbarea sorei fata de d-l oswald.
ken ii spuse sorei..

seful vrea sa te vada si sa iti spuna ceva legat de aseara.

sora: arigato ca mi-ai spus , ma duc imediat sa vad ce are sa imi zica.
pa ken
ken: mi-a spus sa te conduc asteapta-ma

sora in biroul sefului:

-m-ati chemat?
kalos: -da sora, sa vorbim despre aseara , nu crezi ca ai fost cam dura totusi cu leon?
sora: -nu mi se pare deloc chiar a meritat palma si nu am fost deloc mai dura decat el!
- nu eram de acord ca eu sa tac si leon sa o faca pe layla in acel fel si sa sa nu reactionez cumva.
daca vrea sa plece nu il tine nimeni .
ca sa ii demonstez ca kaleido stage nu are nevoie de unul ca el , pot fi mai buna decat el
kalos:bine faci cum crezi ca e bine , dar ai grija si de sanatatea ta
sora: in regula si multumesc mult pentru ascultare , la revedere .

dupa ce sora pleca spre camera ei , kalos il anuntase pe leon de cele spuse de ea despre el.

cand auzi ce ii spuse kalos ,leon isi spuse in gand:
sunt curios daca va rezista mai mult de 1 saptamana

.sora il kauta pe ken :

sora: fetelor l-ati vazut pe ken
mia,anna si rosseta: parca era pe scena verifica cea acolo.
sora: multumesc mult fetelor, pa

in sfarsit il gaseste pe ken si ii spune:

ken: ce sa intamplat sora ?
sora: am nevoie de niste sfaturi ma ajuti?
ken: da sa mergem sa vedem despre ce e vorba..
sora: sa mergem in camera mea, bine?
ken: bine

ajunssera in camera si incepura sa vorbeasca :

sora: ken sti in ce fel pot avea o dieta mai echilibrata?
ken: exista mai multe feluri de diete
sora: o vreau pe cea mai usoara poti sa mi-o zici
ken: da se baeaza pe multe fructe si legume.
sora: multumesc mult ken
ken: cu placere spunezi ce ai nevoie si iti voi aduce bine,
sora:bine , mai vb noi.pa
ken: pa sora

dupa o saptamana sora era extrem de obosita ,nu mai avea timp nici de prieteni si nici de iesiri cu acestia.
sora se schimbase mult , slabise 4 kg si nu putea sa se mai concentreze la antrenamente.

pana si leon era uimit de cat mai rezista si zisese: nu am mai vazut pe cineva asa de nesabuit ca ea
a doua zi cand sora veni sa se antreneze.....

incepu imediat antrenamentul doar k nu se simtea chiar asa de bine,ceilalti erau si ei ocupati cu antreamentul,pana si leon care a zis ca nu o sa participe la cateva spectacole, se antrena la trapez.

urmeaza continuarea promit sa o pun imediat ce o fac si dak aveti cv reprosuri nu ezitati sa le faceti,nu o sa ma supar din contra as fi bucuroasa sa vad ce trebuie sa schimb . este prima mea poveste si nu stiu dak e buna asa ka..........
Sus In jos
http://rosewhip.6.forumer.com
 
Rivalitate intre Staruri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
world-anime :: Arts :: Fan Fiction-
Mergi direct la: